خبرها

همکاری آی‌قصه و آکادمی هوش مالی در حوزه سواد مالی آغاز شد

آکادمی هوش مالی پارت

آی‌قصه با هدف افزایش آگاهی کودکان در حوزه سواد مالی با همکاری آکادمی هوش مالی قصه‌های صوتی منتشر کرد.

به گزارش آی‌قصه؛ داستان مجموعه قصه‌های صوتی سواد مالی در شهری به نام «دایناشهر» رخ می‌دهد که اهالی آن دایناسورها هستند. در هر قسمت از این مجموعه به موضوعاتی چون پس‌انداز، خرید هوشمندانه، بودجه‌بندی، کار و کسب درآمد، سرمایه‌گذاری، بیمه و بانک پرداخته می‌شود.

کمیل رودی، مدیر آکادمی هوش مالی، در حاشیۀ مراسم رونمایی از قصه‌های صوتی سواد مالی گفت: «سواد مالی یکی از مهارت‌های ضروری فردی مورد نیاز در عصر حاضر است که در اغلب کشورها کودکان و نوجوانان مهم‌ترین مخاطبان یادگیری آن هستند.»

او افزود: «خلاف مفاهیم اقتصادی که به نظر پیچیده و کلان می‌رسند، سواد مالی به صورت کاربردی، افراد را با روش درست مدیریت دخل و خرج و گرفتن تصمیم‌های اقتصادی صحیح آشنا می‌کند.»

مدیر آکادمی هوش مالی گفت: «آموزش سواد مالی در سنین کودکی و نوجوانی از طریق قصه‌گویی انجام می‌گیرد. چرا که آن‌ها با قهرمان‌های داستان هم‌ذات‌پنداری می‌کنند و مفاهیم به خوبی در ذهن آن‌ها نقش می‌بندد.»

رودی در پایان به همکاری با مجموعۀ دانش‌بنیان آی‌قصه اشاره و بیان کرد: «آموزش سواد مالی پیش از هر چیز نیازمند تهیۀ منابع ارزشمند آموزشی است و آکادمی هوش مالی به عنوان نهادی تخصصی در جریان شش سال فعالیت خود نزدیک ۱۵۰ جلد کتاب منتشر کرده یا در دست نشر دارد. همکاری با نهادهای موفق و تخصصی دیگر مانند آی‌قصه زمینه‌ساز گسترش کمی و کیفی هر چه بیشتر سواد مالی در کشور است.»

هر قصه، تجربه زیستن در دنیای تازه‌ای را به کودکان می‌دهد

پوریا عالمی، مدیرعامل آی‌قصه نیز در حاشیۀ این مراسم گفت: «این قصه‌های صوتی در ۴ فصل و هر فصل ۱۰ قسمت تهیه شدند و اولین قسمت ۲۲ اسفندماه در اپلیکیشن آی‌قصه رونمایی و منتشر می‌شود تا کودکان در تعطیلات سال نو بتوانند از آن‌ها استفاده کنند.»

او ادامه داد: «ما معتقدیم هر قصه، تجربۀ زیستن در دنیای تازه‌ای را به کودکان می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند تا با همذات‌پنداری با شخصیت‌های داستان، احساسات و هیجانات گوناگونی را تجربه کند و قدرت تخیل و رؤیاپردازی‌شان افزایش یابد.»

مدیرعامل آی‌قصه با تأکید بر اهمیت جذابیت قصه گفت: «مهم‌ترین ویژگی داستان‌، این است که برای بچه‌ها سرگرم‌کننده باشد. البته این سرگرمی باید توأم با کیفیت خوب متن و صدا و تصویر است.»

عالمی درادامه ضمن تشریح فرآیند آماده‌سازی این مجموعه گفت: «در ابتدا ایده‌های متنوعی دربارۀ چند شهر مختلف با موجودات مختلف از سوی نویسنده این مجموعه پیشنهاد شد که از بین آن‌ها، ایده دایناشهر و دایناسورها انتخاب شد. چرا که دایناسورها همیشه مورد توجه بچه‌ها هستند. از طرفی ویژگی‌‌های ظاهری دایناسورها به خلق یک دنیای تخیلی کمک می‌کرد.»

مدیرعامل آی‌قصه در توضیح مشخصه‌های دایناشهر، مجموعه قصه‌های سواد مالی کودکان توضیح داد: «داستان به شرطی که سرگرم‌کننده باشد مخاطب را جذب می‌کند و رساندن پیام یا پیام‌دار بودن مضمون الویت ادبیاتی محسوب نمی‌شود. امیدواریم مجموعه دایناشهر با توجه به این استانداردهای خلق قصه برای کودک، بتواند موفق عمل کند و کودکان جذب این مجموعه شوند.»

عالمی ادامه داد: «تیم تحریریه آی‌قصه در ۲ سال گذشته ۵۰۰ قصۀ صوتی سرگرم‌کننده برای کودکان فارسی‌زبان سراسر دنیا تولید و منتشر کرده است. اپلیکیشن آی‌قصه رتبه اول اپلکیشن‌های کودک به زبان فارسی در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ شده است.»

او در پایان گفت: «نویسندۀ این مجموعه فریناز مختاری، آهنگساز بامداد افشار، راوی آزاده مویدی فرد، گویندگان پیمان فاطمی، یاشار ابراهیمی، اکرم عبدی، مهسا نوروزی و آزاده مؤیدی فرد، تدوین امین نوبهار و طراح شخصیت‌ها مجتبا حیدرپناه هستند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *