معرفی قصه

داستان صوتی درخت گیلاس

داستان صوتی درخت گیلاس درباره دختری به نام حناست

داستان صوتی درخت گیلاس ماجرای یک روز تابستانی است که پدر حنا با یک ماشین پر از گیلاس به خانه می‌آید. حنا که از دیدن آن همه گیلاس سرخ هیجان‌زده است، یک جعبه گیلاس را به اتاقش می‌برد و با خودش فکر می‌کند که با آن همه گیلاس چه کار می‌تواند بکند؟ او تمام آن روز سرگرم گیلاس‌ها می‌شود و کلی خوش می‌گذراند. این قصه برای کودکان غیرمستقیم از بازی و خلاقیت می‌گوید و به آن‌ها یاد می‌دهد چطور با چیزهای ساده اوقات فراغت خودشان را پر کنند. قصه کودکانه درخت گیلاس نوشته‌ی عرفان مجیب است که با صدای آزاده مویدی فرد برای اپلیکیشن قصه شب آی قصه ضبط شده است. تصویرسازی این داستان کودک را مریم جاودانی انجام داده است.

داستان صوتی درخت گیلاس نوشته‌ی عرفان مجیب است
مریم جاودانی قصه کودکانه درخت گیلاس را تصویرسازی کرده است
گوینده‌ی داستان کودک درخت گیلاس آزاده مویدی فرد است


خلاصه داستان صوتی درخت گیلاس

بخش‌هایی از قصه کودکانه درخت گیلاس را بخوانید.

یک روز تابستانی که حنا توی اتاقش مشغول عروسک‌بازی بود، پدرش با یک ماشین پر از گیلاس به خانه آمد.

آن سال درخت گیلاس باغشان چند برابر هر سال میوه داده بود و ماشین پدر حنا تا سقف پر از گیلاس‌های شیرین و رسیده شده بود. ماشین چنان پر بود که وقتی پدر حنا در عقب را باز کرد، چندین گیلاس رسیده قل خوردند و وسط کوچه افتادند.

پدر و مادر حنا با هر زحمتی بود گیلاس‌ها را از ماشین بیرون آوردند و توی یخچال جا دادند. باقی جعبه‌های پر از از گیلاس را هم وسط پذیرایی گذاشتند تا سر فرصت فکری به حالشان بکنند.

داستان صوتی درخت گیلاس یک قصه شب برای بچه هاست
داستان صوتی درخت گیلاس

حنا، هیجان‌زده از دیدن آن همه گیلاس سرخ، یک جعبه از گیلاس‌ها را برداشت و به اتاقش رفت. نشست جلوی گیلاس‌ها و با خودش فکر کرد که با آن همه گیلاس چه کاری می‌تواند بکند.

اولش تصمیم گرفت با کنار هم چیدن گیلاس‌ها کف اتاق یک خانه‌ی بزرگ بسازد. حنا برای خانه‌اش در و پنجره و دودکش گذاشت و با اسباب‌بازی‌هایش وسطش نشست و مشغول بازی شد.

از آن بازی که خسته شد، کف اتاق خوابید و گیلاس‌ها را یکی‌یکی دور بدنش چید و وقتی از جایش بلند شد دید که…

ادامه دارد…ویدئوی داستان کودک درخت گیلاس

مریم جاودانی، تصویرگر داستان صوتی درخت گیلاس جزییات زیادی را برای تصویر این قصه در نظر گرفته است که شما را شگفت‌زده می‌کند. در موشن زیر می‌توانید بخش‌هایی از قصه را ببینید و بشنوید و لذت ببرید.قصه های کودکانه را از کجا بشنویم؟

داستان صوتی درخت گیلاس در اپلیکیشن قصه شب آی قصه منتشر شده است.

شما می‌توانید با کلیک روی عکس‌های زیر به اپلیکیشن یا وب‌اپلیکیشین آی‌قصه بروید و صدها قصه برای کودکان عزیزتان پخش کنید.

صدها قصه برای کودکان در اپلیکیشن آی قصه
در وب‌اپلیکیشن آی قصه صدها داستان کودک بشنوید


داستان صوتی درخت گیلاس از مجموعه‌ی «هزار قصه» یک قصه برای کودکان فارسی‌زبان و تولید شرکت دنیای کودکان آی قصه است.

مجموعه‌ی هزارقصه شامل چندین قصه شب و داستان کودک تک‌اپیزودی است که کاملاً توسط تحریریه‌ی آی‌قصه تولید می‌شوند. تمامی حقوق مربوط به این قصه‌ها اعم از چاپی و نشر آنلاین آن برای شرکت دنیای کودکان آی قصه محفوظ است.

باز هم قصه کودکانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *