خبرها

اخبار برای بزرگترها، قصه برای بچه ها

آی قصه | قصه برای بچه‌ ها

اپلیکیشن قصه کودکانه آی قصه: جامعه‌ی آدم‌بزرگ‌ها پر از فراز و نشیب و پر از اخبار خوب و بد است. خبرهایی که جنگ و صلح را در خود دارد و موشک در آسمانش پرواز می‌کند. خاورمیانه و فاجعه و سانحه و حادثه بخش جدانشدنی اخبار بزرگسال‌هاست. بله. دنیای ما آدم‌بزرگ‌ها همیشه قشنگ نیست. ما این موضوع را می‌دانیم و تلاش می‌کنیم هر کدام به نحوی با آن کنار بیاییم. اما بچه‌ها و کودکان چه گناهی کردند؟ از تاثیر اخبار بد در کودک آگاهیم؟ حواسمان است اخبار برای بزرگترهاست و قصه برای بچه ها ؟


تاثیر اخبار بد در کودک

فقر، بی‌پولی، گرسنگی، افسردگی، مهاجرت، پناهندگی، آسیب‌های اجتماعی، فساد، سیاست، اقتصاد و هزار و یک موضوع دیگر که کنار آمدن با آنها حتی برای ما بزرگترها سخت است، حرف‌های روزمره و خبرهای تلویزیون و روزنامه و سایت و اینترنت را پر می‌کند.

امروزه با ظهور عصر دیجیتال، دستگاه‌ها و صفحه‌نمایش‌های بیشتری در دسترس کودکان قرار دارد که احتمال اطلاع آن‌ها از اخبار جهان به خصوص اخبار بد را افزایش هم می‌دهد.

جریان بی‌وقفه این اخبار که از طریق رسانه‌های گروهی مانند تلویزیون، رادیو، روزنامه‌ها، مجلات و اینترنت منتشر می‌شوند، سلامت جسم و روان بزرگسالان را به خطر می‌اندازد، چه برسد به اینکه کودکان در معرض حجم بالای این نوع اخبار قرار بگیرند. آگاهی والدین از تاثیر اخبار بد در کودک بسیار مهم است.


چطور از کودک در برابر اخبار محافظت کنیم؟

حالا که فرار از این اخبار تا این اندازه سخت است، تیم پژوهشی و آموزشی اپلیکیشن قصه کودکانه آی قصه در مقاله‌ای نکاتی برای محافظت از کودک در برابر اخبار بد تهیه کرده است. این مقاله می‌گوید اولین و مهم‌ترین کاری که برای جلوگیری از تاثیر اخبار بد در کودک می‌توانیم انجام دهیم این است که کودک را از اخبار دور نگه داریم. مدام به خودمان یادآوری کنیم اخبار برای ما آدم‌بزرگ‌ها تهیه شده است، نه برای کودکان. سعی کنیم در حضور کودکان به تماشای اخبار تلویزیون، به‌ویژه اخبار بد و حوادث، ننشینیم. در حضور کودکان درباره‌ی اخبار بد صحبت نکنیم. و در همین حین حواسمان را جمع کنیم که کودک حس نکند داریم چیزی را از او مخفی می‌کنیم؛ چون این احساس ممکن است موجب ترس و کنجکاوی کودک شود.

با همه‌ی این‌ها، ممکن است نشانه‌هایی از تاثیر اخبار بد در کودک ببینیم. آن وقت چه کنیم؟ مقاله‌ی کامل «از کودکان در برابر اخبار بد محافظت کنیم» را در مجله کودک بخوانید تا برای محافظت از کودک آگاهی بیشتری کسب کنید و بتوانید اثرات منفی این وقایع را کاهش بدهید.


اخبار برای بزرگترها، قصه برای بچه ها

بیایید از تاثیر اخبار بد در کودک غافل نمانیم. ما باید همه‌ی تلاش‌مان را بکنیم تا کودک را از اخبار دور نگه داریم. اصلا به همین دلیل است که اخبار جدی تلویزیون‌ها در سراسر دنیا آخر شب پخش می‌شود، به امید آن‌که کودکان کمتری در معرض آن قرار بگیرند. با این اوصاف بیایید مراقب کودکان باشیم و مواظب باشیم دنیای بچه‌ها را خراب نکنیم! این روزها بیشتر برایشان قصه شب تعریف کنیم. ترانه کودک بخوانیم. داستان صوتی گوش بدهیم. بازی و سرگرمی کودکانه ایجاد کنیم و محیط امنی برایشان فراهم کنیم.
اینجاست که به شعار اپلیکیشن قصه کودکانه آی‌قصه می‌رسیم: «اخبار برای بزرگترها، قصه برای بچه‌ ها »

ما در سایت آی قصه، یک عالمه قصه برای بچه ها آماده کرده‌ایم که به کار این روزها می‌آید. در بخش‌های «شهر آی قصه» و «هزارقصه» بچرخید و با داستان صوتی کودکانه آشنا شوید.

شما همچنین می‌توانید از طریق لینک‌های زیر به اپلیکیشن داستان صوتی آی قصه و یا وب‌اپلیکیشن ما بروید و قصه‌های تک‌اپیزودی و سریالی جذابی را بشنوید.


تاثیر اخبار بد در کودک چیست؟ اخبار برای بزرگترها و داستان صوتی و قصه برای بچه ها
تاثیر اخبار بد در کودک چیست؟ اخبار برای بزرگترها و داستان صوتی و قصه برای بچه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *