خبرها

برنامه‌های کودک ویدیویی؛ عیدی آی‌قصه به کودکان فارسی‌زبان

برنامه های کودک آی قصه

شرکت دانش‌بنیان آی‌قصه در نوروز ۱۴۰۰ با برنامه‌های عروسکی و مجموعه ویدیویی خود مهمان خانه‌های خانواده‌های فارسی‌زبان است.

به گزارش آی‌قصه؛ موسسه فرهنگی هنری آی‌قصه و شرکت دنیای کودکان آی‌قصه برای سال ۱۴۰۰، مجموعه‌های ویدیویی و برنامه کودک تحت عنوان «قصه‌های حیوانکی»، «می‌خوای‌ چیکاره شی؟» و «ماکی ماکی» را تولید می‌کند. این مجموعه‌های تصویری از اول فروردین‌ماه به صورت رایگان در پلتفرم‌های انتشار ویدیو منتشر می‌شوند. اطلاعات بیشتر در مورد زمان و نحوه انتشار این برنامه‌ها در سایت آی‌قصه و صفحات اجتماعی آی‌قصه صورت می‌گیرد.

قصه‌های حیوانکی؛ آشنایی با حیوانات

برنامه کودک «قصه‌های حیوانکی»، ترکیبی از موشن‌گرافیک و ویدیو است که به معرفی جانوران حیات‌وحش می‌پردازد.

طرح و متن این مجموعه توسط ملیکا عالمی آماده شده است. عالمی فعال محیط ‌زیست و پرنده‌نگر است. در هر قسمت از این برنامه یک حیوان درمورد خود و اینکه چطور در طبیعت زندگی می‌کند، به زبان کودکانه توضیحاتی ارائه می‌کند.

صداپیشگی این شخصیت‌ها را یاشار ابراهیمی به عهده دارد که راوی قصه‌های صوتی مجموعه آی‌قصه است.

فصل اول این مجموعه از هفته اول فروردین در ۵ قسمت درمورد خفاش، خرس، تمساح، یوزپلنگ و سنجاب آماده و منتشر می‌شود. مخاطب این قصه‌های حیوانکی، کودکان ۵ تا ۸ سال هستند.

داستان ماکی ماکی‌ها برای زمینی‌ها

مجموعه عروسکی «ماکی ماکی» اولین مجموعه‌ی عروسکی است که در آی‌قصه ساخته شده است. این مجموعه عروسکی از هفته اول فروردین ۱۴۰۰ به مدت ۱۰ هفته منتشر می‌شود.

این برنامه ویدیویی، داستان دو کاراکتر به نام‌های ماکی و ماکی است. ماکی‌ها در سیاره‌ خود زندگی می‌کنند و با آواهای خودشان با یکدیگر صحبت می‌کنند و در هر قسمت موضوعی را تجربه می‌کنند که برای ما زمینی‌ها بدیهی است.

کارگردانی این برنامه عروسکی را پیمان فاطمی به عهده دارد که اولین تجربه کارگردانی اوست. پیمان فاطمی، بازیگر، مجری و عروسک‌گردان است و سابقه‌ی عروسک‌گردانی در مجموعه‌های کلاه‌قرمزی، استاد همه‌چی دون و فیلم سینمایی شهر موش‌ها ۲ و همچنین صداپیشگی در مجموعه شهر آی‌قصه را دارد. مخاطبان آی‌قصه پیمان فاطمی را با صدای شخصیت‌های هاپ‌هاپ و آدام‌فاضایا و خیخول می‌شناسند.

با اینکه مخاطب این مجموعه خردسالان هستند؛ اما به نظر می‌رسد داستان‌های ماکی‌ها برای بزرگترها هم جالب باشد.

می‌خوای چیکاره شی؟

کودکان در نوروز ۱۴۰۰ در برنامه‌ای به روایت نیکی رستمی، که ۸ سال دارد با مشاغل مختلف آشنا می‌شوند. نیکی در برنامه‌ی «می‌خوای چیکاره شی؟» با افرادی که در شغل خود شناخته شده هستند، گفت‌وگوی بامزه‌ای انجام می‌دهد و درمورد ویژگی‌های شغلی آنها و کودکی این افراد سوال می‌پرسد.

در اولین فصل این برنامه نیکی با ۵ مهمان که شغل‌های متفاوتی دارند، گفتگو کرده است. منیژه حکمت (کارگردان)، عبدالرضا پازوکی (‌خلبان)، شقایق جهانبانی (نجار)، جادی میرمیرانی (برنامه‌نویس، هکر)، شهرزاد شکوهی‌وند (قناد) مهمانان سری نخست این برنامه هستند.

این برنامه به کارگردانی پیمان فاطمی و پوریا عالمی و تهیه کنندگی موسسه فرهنگی هنری آی‌قصه و شرکت دنیای کودکان آی‌قصه است.

برنامه ویدیویی «می‌خوای چیکاره بشی؟» در اپیزودهای کوتاه از فروردین ۱۴۰۰ در پلتفرم‌های یوتیوب و دیگر پلتفرم‌های ویدیومحور منتشر می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *