مسابقه آی قصه

تمرین دفتر خلاقیت هانا

هانا از قم این هفته چند صفحه از تمرین‌های دفتر خلاقیتش را برای ما فرستاده است که خیلی بامزه است. او در کارهای امروزش نوشته که باید مشق بنویسد، فارسی بخواند و بازی کند. بعد هم با حوصله صفحه‌ی دفتر خلاقیتش را در مورد رنگ‌ها تکمیل کرده. رنگ‌هایی که وقتی با هم ترکیب می‌شوند یک بستنی را می‌سازند که احتمالا خوردنی مورد علاقه‌ی هانا است.
هانا مثل این‌که خیلی بازی‌کردن را دوست دارد. آن‌قدر که جزو کارهای ۱۲ دی‌ماه ۱۳۹۹ نوشته که حتما ps4 بازی کند. تمرین این صفحه این است که که یک غول خیلی بزرگ که توی خیابان خوابیده را چطور می‌توان توصیف کرد. با فکر هانا غول اگر در خیابان بخوابد ، خیابان بسته می‌شود و موتورها و ماشین‌ها توی ترافیک گیرم می‌کنند. بعد صدای بوق ماشین‌ها و موتورها بلند می‌شود و بعد به نظرتان چه می‌شود؟ بله! غول بیدار می‌شود، عصبانی می‌شود، نعره می‌کشد و همه می‌ترسند و فرار می‌کنند. خیلی تصور جالبی است. نه؟
هانا در صفحه‌ی ۱۱ دی‌ماهش هم یک نقاشی از رودخانه‌ی زیبا را کشیده که از میان یک چمنزاد عبور می‌کند.
«دفتر خلاقیت» یک کتاب است که کودکان با حل تمرین‌های آن می‌توانند خلاقانه به جهان نگاه کنند. تمرین‌هایی به اندازه ۳۶۵ روز سال. شما می‌توانید درباره‌ی دفتر خلاقیت این‌جا بیشتر مطالعه کنید و از فروشگاه آی‌قصه می‌توانید این دفتر را خریداری کنید.

یک کتاب که به پرورش استعداد کودکان و نوجوانان و حتی آدم بزرگ‌ها کمک می‌کند تا راحت‌تر خیال‌پردازی کنند و خلاق‌تر فکر کنند. در این کتاب که حاصل سال‌ها معلمی و آموزش نویسندگی و نوشتن به کودکان و نوجوانان و دانشجویان است پوریا عالمی با کمک و همراهی چند نفر از نویسندگان و تصویرگران جوان، سعی کرده در یک بازه یک ساله دست خواننده و مخاطب را بگیرد و قدم به قدم جلو ببرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *