کتاب صوتی گوست نوشته‌ی جیسون رنولدز

کتاب گوست برای نوجوان‌هایی نوشته شده است که از دویدن برای زندگی یا گاه فرار از زندگی خسته شده‌اند و به نفس‌نفس افتاده‌اند.‌ این کتاب هم برای برنده‌هاست و هم برای بازنده‌ها. کتاب داستان نوجوان گوست نوشته جیسون رنولدز و با ترجمه لیلا قنادپور در انتشارات منظومه خرد منتشر شده است. اپلیکیشن قصه های کودکانه آی قصه این رمان نوجوان را به‌صورت صوتی درآورده است. در ادامه درباره‌ی کتاب صوتی گوست بیشتر بخوانید.‌

کتاب صوتی گوست درباره چیست؟

گوست اسم مستعار کسل کرنشا است. همه به او می‌گویند گوست یعنی شبح، راستش همه‌ی همه که نه! یک عده فقط! راستش یک عده‌ی خیلی کم! یعنی… فقط خودش.

 داستان هم از آنجا شروع می‌شود که یک روز پدر کسل مست و پاتیل با یک تفنگ می‌افتد دنبال او و مادرش. گوست هر چیزی را که یک داستان جذاب باید داشته باشد، دارد. از قصه پر از پیچ و خم و هیجان‌انگیز بگیر تا لایه‌های روانشناسی و معنایی خفن. کلی هم جایزه درو کرده و جزو پرفروش‌های نیویورک تایمز هم بوده.

توصیه ما این است که هودی‌تان را بپوشید و هندفری به گوش، بدوید و از قصه کتاب صوتی گوست لذت ببرید.

مشخصات رمان نوجوان گوست

تصویر جلد کتاب گوست

نام کتاب: گوست

نویسنده: جیسون رنولدز

ناشر: ماهک

مترجم: لیلا قنادپور

سال انتشار: ۱۳۹۷

مشخصات کتاب صوتی گوست

کتاب‌خوان: یاشار ابراهیمی

سرپرست و مجری طرح: مهسا نوروزی، سارا غیاثی

آرم استیشن: بامداد افشار

عنوان آرم: وحید رونقی

میکس و مسترینگ و طراحی صدا: اسماعیل باستانی

ویرایش صوتی: علی پیدایش

ناظر ضبط: میلاد حجتی

آتلیه گرافیک؛ مجتبا حیدرپناه، سارا حنیف

ضبط‌شده در استودیو دریا

با تشکر از امین نوبهار، بیتا احمدزاده

درباره‌ی کتاب گوست بدانیم

کتاب صوتی گوست اولین جلد «کتاب‌های دونده» و «کتاب صوتی پتینا» جلد دوم این مجموعه است. جیسون رنولدز نویسنده‌ی رمان نوجوان «گوست» درباره‌ی خودش می‌گوید: «من لیسانس زبان انگلیسی دارم و تمام وقت در حال نوشتن هستم. می‌دانم که تعداد خیلی خیلی زیادی از نوجوان‌ها از خواندن متنفر هستند. می‌دانم که خیلی از آدم‌های متنفر از کتاب در واقع از سر ‌رفتن حوصله‌شان متنفرند. اولاً حالا که دارید این مطلب را می‌خوانید، خب من به اصل هدفم رسیده‌ام. ثانیاً بدانید که احساس‌تان را درک می‌کنم؛ چون با اینکه نویسنده‌ام از خواندن کتاب‌های حوصله‌سربر متنفرم. هدفم برای آینده چیست؟ کتاب حوصله‌سربر ننویس. همین!»

دانلود کتاب صوتی گوست در آی قصه

کتاب صوتی گوست با صدای یاشار ابراهیمی برای نوجوانان فارسی‌زبان تولید شده است.

دانلود کتاب صوتی گوست از جیسون رنولدز رمان نوجوانان
کتاب‌های درِ گوشی آی‌قصه رو گوش کن و پرواز کن!

کتاب صوتی نوجوان (رمان نوجوان، داستان نوجوان، داستان کوتاه نوجوان و شعر نوجوان) بخش جدید محصولات شرکت دانش بنیان دنیای کودکان آی قصه و موسسه فرهنگی هنری آی قصه است. اسم این مجموعه کتاب‌های درگوشی است. بعد از تجربه‌های خوبی که آی قصه در تولید محتوا و قصه صوتی برای بچه‌ها داشته و تجربه و کارنامه رادیوگوشه در تولید کتاب‌های شنیدنی با استاندارد صوتی بالا، این دو استارتاپ با همکاری هم مجموعه «کتاب‌های درِ گوشی» را که مجموعه‌ای از بهترین کتابهای رمان نوجوانان است، به صورت صوتی منتشر می‌کنند.

کودکان و نوجوانان می‌توانند بهترین کتاب‌های ادبیات جهان و ایران را به صورت کتاب صوتی آنلاین در اپلیکیشن آی قصه و دیگر کتابخوان‌های فارسی یا در مجموعه کتاب‌های درگوشی بشنوند. کتابهای صوتی آی قصه (کتاب‌های در گوشی) با کارگردانی صوتی و فضاسازی صوتی اختصاصی و با صداپیشگی گویندگان حرفه‌ای ایران تولید می‌شوند. آیقصه پیش از این به صورت تخصصی قصه های کودکانه تولید می‌کرد و تولیدات خود را در اپلیکیشن قصه‌گوی آی قصه منتشر می‌کرد. اما به تازگی گروه سنی نوجوان نیز به عنوان مخاطب آی قصه شناخته می‌شود و کتاب صوتی برای نوجوان به محصولات این مجموعه اضافه شده است. کتاب صوتی را می‌توانید هرجایی بشنوید و با آن به دنیای خیال‌انگیز قصه های مطرح جهان سفر کنید.
شعار کتاب‌های درگوشی (کتاب صوتی نوجوان آی قصه) این است: کتاب‌های در گوشی گوش کن! و پرواز کن!

با کلیک روی تصاویر زیر به اپلیکیشن یا وب‌اپلیکیشن آی قصه بروید و کتاب صوتی گوست را دانلود کنید و بشنوید.

دانلود کتاب صوتی گوست از جیسون رنولدز رمان نوجوان
دانلود کتاب صوتی گوست از جیسون رنولدز رمان برای نوجوان

ماجرای کتاب صوتی گوست چیست؟

به نقل از طاقچه: کتاب صوتی گوست داستان یک پسربچه است که یک کتاب رکوردهای گینس هدیه می‌گیرد و این کتاب مسیر زندگی‌اش را تغییر می‌دهد. پسر راوی داستان با مادرش که در بیمارستان کار می‌کند زندگی می‌کند، سه سال قبل پدرش کم‌کم به الکل معتاد شده است و یک روز با مادرش دعوا کرده است. مادر به همراه راوی با هم شروع به بیرون آمدن از خانه کرده‌اند و همان وقت پدر با اسلحه به سمت آن‌ها شلیک کرده است. پلیس برای پدر ۱۰ سال زندانی درنظر گرفته است. این کتاب داستان جذاب زندگی این پسربچه است که حالا تمام معیارهای اطرافش کتاب رکوردهای گینس شده است.

این رمان نوجوان را به تمام کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به داستان پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب گوست

همه مرا «گوست» صدا می‌زنند. منظورم از همه هیچ‌کس است، البته به‌جز خودم. ساده‌ترش یعنی اینکه فقط خودم به خودم می‌گویم «گوست». چون شبیه شبح هستم. این را شبی فهمیدم که پدرم تفنگش را برداشت و گذاشت دنبال من و مادرم. ما هم دوان‌دوان، طوری که هیچ‌وقت آن‌جوری ندویده بودیم، به مغازه‌ی آقای چارلز پناه بردیم. آن شب آقای چارلز طوری ما را نگاه کرد که انگار دوتا شبح دیده است. آدم برای فرار کردن از گذشته یا خشم‌هایش همیشه می‌تواند بدود. البته حالا این مربی دو که روبه‌رویم ایستاده و از دویدنم تعجب کرده، می‌گوید که می‌شود فقط برای خود دویدن دوید، نه برای هیچ‌چیز دیگری…

کتاب صوتی گوست