کتاب صوتی پتینا نوشته‌ی جیسون رنولدز

کتاب پتینا نوشته‌ی جیسون رنولدز با ترجمه لیلا قنادپور در انتشارات منظومه خرد چاپ شده است. پتینا جونز، سریع‌ترین دونده‌ی دختر تیم دیفندرز، که از یک مدرسه‌ی معمولی به مدرسه‌ی «بچه پولدارها» آمده، به هزارویک دلیل می‌خواهد در تیمشان بهترین باشد. اپلیکیشن قصه های کودکانه آی قصه این رمان نوجوان را به‌صورت یک کتاب صوتی برای نوجوان درآورده است. در ادامه درباره‌ی کتاب صوتی پتینا بیشتر بخوانید.‌

دانلود کتاب صوتی پتینا نوشته‌ی جیسون رنولدز رمان نوجوان

کتاب صوتی پتینا درباره چیست؟

پاتی یاد گرفته که بدود. به‌خاطر خیلی چیزها، بخاطر مادرش، که شاید هرگز نتواند دوباره بدود. به‌خاطر خواهر کوچکش، که باید قوی بماند. و به‌خاطر خودش. می‌دود و حرف‌های صد من یک غازی که پشتش می‌زنند را پشت سر می‌گذارد. نه، نترسید شعار نمی‌دهیم و خبری از روانشناسی زرد نیست. باور ندارید؟ از جیسون رینولدز بپرسید. نویسنده کتاب گوست و «پتینا» که گفته: «من هم مثل نوجوان‌ها از خواندن قصه‌های حوصله‌سربر متنفرم. پس هدفم چیست؟ حوصله‌سربر ننویسم. همین». البته که هیچ ماست‌بندی نمی‌گوید ماست من ترش است. اما خب ما حسابی به قلم جیسون با آن موهای بافته بلند و لبخند پت و پهنش اطمینان داریم. راستی جیسون رپ هم می‌کند. کتاب صوتی پتینا را همین الان و با درگوشی بشنوید.

مشخصات رمان نوجوان پتینا

تصویر جلد کتاب پتینا

نام کتاب: پتینا

نویسنده: جیسون رنولدز

ناشر: ماهک

مترجم: لیلا قنادپور

سال انتشار: ۱۳۹۸

مشخصات کتاب صوتی پتینا

دانلود کتاب صوتی پتینا

کتاب‌خوان: مرضیه پورمرشد

سرپرست و مجری طرح: مهسا نوروزی، سارا غیاثی

آرم استیشن: بامداد افشار

عنوان آرم: وحید رونقی

میکس و مسترینگ و طراحی صدا: اسماعیل باستانی

ویرایش صوتی: علی پیدایش

ناظر ضبط: میلاد حجتی

آتلیه گرافیک؛ مجتبا حیدرپناه، سارا حنیف

ضبط‌شده در استودیو دریا

با تشکر از امین نوبهار، بیتا احمدزاده

درباره‌ی کتاب پتینا بدانیم

پتینا شخصیت اصلی کتاب صوتی پتینا اصلا بازنده‌ی خوبی نیست یعنی آنقدر باخته است که دیگر نمی‌خواهد ببازد؛ پدرش، پاهای مادرش، اتاقش و امسال با ورود به مدرسه‌ی جدید حتی دوست‌های قدیمی‌اش را هم باخته است. او به تازگی با نظر مربی عضو تیم دوی امدادی شده است. پتینا دوست دارد برنده شود، اما بردن در دوی امدادی یعنی هماهنگی با سه دونده‌ی دیگر. جیسون رنولدز در این رمان نوجوان توانسته آنقدر از کلیشه‌ها فاصله بگیرد که بچه‌ها دوباره و دوباره بیایند سراغ داستان‌های ورزشی.

دانلود کتاب صوتی پتینا در آی قصه

کتاب صوتی پتینا با صدای مرضیه پورمرشد برای نوجوانان فارسی‌زبان تولید شده است.

دانلود کتاب صوتی پتینا نوشته‌ی جیسون رنولدز رمان نوجوان
کتاب‌های درِ گوشی آی‌قصه رو گوش کن و پرواز کن!

کتاب صوتی نوجوان (رمان نوجوان، داستان نوجوان، داستان کوتاه نوجوان و شعر نوجوان) بخش جدید محصولات شرکت دانش بنیان دنیای کودکان آی قصه و موسسه فرهنگی هنری آی قصه است. اسم این مجموعه کتاب‌های درگوشی است. بعد از تجربه‌های خوبی که آی قصه در تولید محتوا و قصه صوتی برای بچه‌ها داشته و تجربه و کارنامه رادیوگوشه در تولید کتاب‌های شنیدنی با استاندارد صوتی بالا، این دو استارتاپ با همکاری هم مجموعه «کتاب‌های درِ گوشی» را که مجموعه‌ای از بهترین کتابهای رمان نوجوانان است، به صورت صوتی منتشر می‌کنند.

کودکان و نوجوانان می‌توانند بهترین کتاب‌های ادبیات جهان و ایران را به صورت کتاب صوتی آنلاین در اپلیکیشن آی قصه و دیگر کتابخوان‌های فارسی یا در مجموعه کتاب‌های درگوشی بشنوند. کتابهای صوتی آی قصه (کتاب‌های در گوشی) با کارگردانی صوتی و فضاسازی صوتی اختصاصی و با صداپیشگی گویندگان حرفه‌ای ایران تولید می‌شوند. آیقصه پیش از این به صورت تخصصی قصه های کودکانه تولید می‌کرد و تولیدات خود را در اپلیکیشن قصه‌گوی آی قصه منتشر می‌کرد. اما به تازگی گروه سنی نوجوان نیز به عنوان مخاطب آی قصه شناخته می‌شود و کتاب های صوتی به محصولات این مجموعه اضافه شده است. کتاب صوتی را می‌توانید هرجایی بشنوید و با آن به دنیای خیال‌انگیز قصه های مطرح جهان سفر کنید.
شعار کتاب‌های درگوشی (کتاب صوتی نوجوان آی قصه) این است: کتاب‌های در گوشی گوش کن! و پرواز کن!

با کلیک روی تصاویر زیر به اپلیکیشن یا وب‌اپلیکیشن آی قصه بروید و کتاب صوتی پتینا را دانلود کنید و بشنوید.

دانلود کتاب صوتی پتینا نوشته‌ی جیسون رنولدز رمان نوجوان
دانلود کتاب صوتی پتینا نوشته‌ی جیسون رنولدز رمان نوجوانان

ماجرای کتاب صوتی پتینا چیست؟

به نقل از طاقچه: «پتینا جونز» سریع‌ترین دختر دوندهٔ تیم مدافعان است. البته منطقی هم هست؛ او برای خیلی چیزها باید بدود. او برای بچه‌های مدرسهٔ باکلاس جدیدی که تازگی‌ها به آنجا فرستاده شده می‌دود، تا به آن‌هایی که بهش متلک می‌اندازند نشان بدهد که یک روز برای خودش کسی می‌شود. او برای دوست‌های تازه‌وارد تیمش می‌دود، برای «روح»، «سانی» و «لو» تا آن‌ها را سربلند کند. برای خواهر کوچک و وابسته‌اش «مدی» می‌دود تا به او یاد بدهد که شجاع و قوی باشد. و برای مادرش می‌دود، کسی که دیگر نمی تواند بدود. به قول مادرش، پاتی را نباید دست کم گرفت و پاتی هم می‌خواهد همین را ثابت کند. ولی وقتی فشار رویش خیلی زیاد می‌شود، می‌تواند آن را پشت سر بگذارد؟

بخشی از کتاب پتینا

چیزی به‌عنوان خطای استارت نداریم. چون خطا یعنی نادرست و در زمین دو استارت نادرست معنی ندارد. تو یا شروع می‌کنی یا نمی‌کنی. یا می‌دوی یا نمی‌دوی. حالت دیگری وجود ندارد. اما می‌توانیم بگوییم استارت بی‌موقع. به نظر من بامعنی‌تر است. معنی‌اش این است که در زمانی اشتباه شروع به دویدن کنی. یعنی خیلی زود. یعنی زمانی که هیچ‌کس به جز تو شروع به دویدن نکرده باشد. هیچ رقیبی وجود نداشته باشد به جز مغز خودت که حاضر است قسم بخورد بقیه دارند بیخ گوش تو می‌دوند. درحالی‌که هیچ‌کس نیست. توی واقعیت نیست. کسی دنبالت نیست. وقتی می‌گویند خطای استارت منظورشان همین است. یک استارت درست در زمان نادرست و در اولین دیدار فصل هیچ‌کس بهتر از گوست این موضوع را لمس نکرد.

کتاب صوتی پتینا