کتاب صوتی دوست تا همیشه نوشته‌ی جکلین ویلسون

کتاب صوتی دوست تا همیشه یک کتاب مصوّر، با موضوع داستان‌های اجتماعی آمریکایی است که برای گروه سنی (ج) منتشر شده است. این رمان نوجوان را جکلین ویلسون، نویسنده بریتانیایی داستان‌های کودک و نوجوان و برنده‌ی جایزه هانس کریستین اندرسن نوشته است. اپلیکیشن قصه های کودکانه آی قصه این کتاب نوجوان را به‌صورت صوتی درآورده است. در ادامه درباره‌ی این رمان نوجوان بیشتر بخوانید.‌

کتاب صوتی دوست تا همیشه نوشته‌ی جکلین ویلسون رمان نوجوان

کتاب دوست تا همیشه درباره چیست؟

ویکی و جید جدانشدنی‌اند. اما جدانشدنی‌ها هم دعوا می‌کنند و بعدش هم شاید یکی‌شان یکهو بی‌هوا بپرد وسط خیابان و برای همیشه آن یکی را تنها بگذارد. با عذاب وجدان و با گریه و با بی‌خوابی. در این کتاب ما با جید همراه می‌شویم. با او رنج را می‌شناسیم و با او مرگ ویکی را پشت سر گذاشته و ته کتاب برای جید قدیمی دست تکان می‌دهیم و مسیر جدیدی را شروع می‌کنیم.

مراقب باشید کتاب صوتی دوست تا همیشه عمیق‌ترین احساسات شما را بر می‌انگیزد و به بازی می‌گیرد. ممکن است وسطش بغض گلویتان را چنگ بزند یا حتی بزنید زیر گریه. همانطور که صداپیشه این داستان، مهسا نوروزی، زد زیر گریه.

مشخصات رمان نوجوان دوست تا همیشه

تصویر جلد کتاب دوست تا همیشه

نام کتاب: دوست تا همیشه

نویسنده: جکلین ویلسون

ناشر: ماهک

مترجم: راحله پورآذر

سال انتشار: ۱۳۹۵

نویسنده برنده جوایزی همچون گاردین، کتاب سال ادبیات کودکان انگلستان و جایزه اسمارتیز

مشخصات کتاب صوتی دوست تا همیشه

دانلود کتاب صوتی دوست تا همیشه

کتاب‌خوان: مهسا نوروزی

سرپرست و مجری طرح: مهسا نوروزی، سارا غیاثی

آرم استیشن: بامداد افشار

عنوان آرم: وحید رونقی

میکس و مسترینگ و طراحی صدا: اسماعیل باستانی

ویرایش صوتی: علی پیدایش

ناظر ضبط: میلاد حجتی

آتلیه گرافیک؛ مجتبا حیدرپناه، سارا حنیف

ضبط‌شده در استودیو دریا

با تشکر از امین نوبهار، بیتا احمدزاده

درباره‌ی کتاب صوتی دوست تا همیشه بدانیم

«جید» و «ویکی» دو دوست صمیمی هستند و از کودکی با هم بزرگ شده و با هم به مدرسه «دانفیلد» می‌روند. آن‌ها تجربه‌های فراوانی با هم داشته‌اند و نقشه‌هایی برای آینده کشیده‌اند، امّا یک روز هنگام مسافرت، حادثه‌ای رخ می‌دهد و تصادفی آن‌ها را از هم جدا می‌کند. اینک «ویکی» باید به تنهایی به راه خود برود، امّا «جید» تصمیم دارد بعد از مرگ هم به دوستی خود با «ویکی» ادامه دهد و هرگز از او جدا نشود. کتاب دوست تا همیشه داستان زیبای این دو دوست را برای مخاطب نوجوان روایت می‌‌کند.

این رمان به نوجوانان در کنار آمدن و پذیرش مرگ کمک می‌کند و درباره‌ی اهمیت استقلال رأی و اعتماد به نفس سخن می‌گوید.

دانلود کتاب صوتی دوست تا همیشه در آی قصه

کتاب صوتی دوست تا همیشه با صدای مهسا نوروزی برای نوجوانان فارسی‌زبان تولید شده است.

کتاب صوتی دوست تا همیشه نوشته‌ی جکلین ویلسون برای نوجوانان
کتاب‌های درِ گوشی آی‌قصه رو گوش کن و پرواز کن!

کتاب صوتی نوجوان (رمان نوجوان، داستان نوجوان، داستان کوتاه نوجوان و شعر نوجوان) بخش جدید محصولات شرکت دانش بنیان دنیای کودکان آی قصه و موسسه فرهنگی هنری آی قصه است. اسم این مجموعه کتاب‌های درگوشی است. بعد از تجربه‌های خوبی که آی قصه در تولید محتوا و قصه صوتی برای بچه‌ها داشته و تجربه و کارنامه رادیوگوشه در تولید کتاب‌های شنیدنی با استاندارد صوتی بالا، این دو استارتاپ با همکاری هم مجموعه «کتاب‌های درِ گوشی» را که مجموعه‌ای از بهترین کتابهای رمان نوجوانان است، به صورت صوتی منتشر می‌کنند.

کودکان و نوجوانان می‌توانند بهترین کتاب‌های ادبیات جهان و ایران را به صورت کتاب صوتی آنلاین در اپلیکیشن آی قصه و دیگر کتابخوان‌های فارسی یا در مجموعه کتاب‌های درگوشی بشنوند. کتابهای صوتی آی قصه (کتاب‌های در گوشی) با کارگردانی صوتی و فضاسازی صوتی اختصاصی و با صداپیشگی گویندگان حرفه‌ای ایران تولید می‌شوند. آیقصه پیش از این به صورت تخصصی قصه های کودکانه تولید می‌کرد و تولیدات خود را در اپلیکیشن قصه‌گوی آی قصه منتشر می‌کرد. اما به تازگی گروه سنی نوجوان نیز به عنوان مخاطب آی قصه شناخته می‌شود و کتاب صوتی برای نوجوان به محصولات این مجموعه اضافه شده است. کتاب صوتی را می‌توانید هرجایی بشنوید و با آن به دنیای خیال‌انگیز قصه های مطرح جهان سفر کنید.
شعار کتاب‌های درگوشی (کتاب صوتی نوجوان آی قصه) این است: کتاب‌های در گوشی گوش کن! و پرواز کن!

با کلیک روی تصاویر زیر به اپلیکیشن یا وب‌اپلیکیشن آی قصه بروید و کتاب صوتی دوست تا همیشه را دانلود کنید و بشنوید.

دانلود کتاب صوتی دوست تا همیشه نوشته‌ی جکلین ویلسون برای نوجوان
کتاب صوتی دوست تا همیشه نوشته‌ی جکلین ویلسون رمان نوجوان

ماجرای کتاب دوست تا همیشه چیست؟

به نقل از هدهد: جید و ویکی شخصیت‌های کتاب صوتی دوست تا همیشه دو دوست صمیمی و جدانشدنی هستند. یک روز که با هم بر سر اینکه در گروه دو باشند یا نمایش با هم بگو مگو می‌کنند و جید هم تصمیم می‌گیرد از شرکت در هر دو گروه انصراف دهد. ویکی با عصبانیت از جید جدا می‌شود و بلافاصله با ماشین تصادف می‌کند و چند ساعت به کما می رود و سرانجام می‌میرد.

جید شوکه شده است و احساس گناه می‌کند. او دچار کابوس می‌شود و روح ویکی یک لحظه او را آرام نمی‌گذارد. ویکی در همه جا همراه جید است: در مدرسه، در خانه، در گفت‌وگو با دیگران و ویکی را تشویق به انجام ندادن تکالیف، برخوردهای خشن با آموزگازان، همکلاسی‌ها و پدر و مادرش می‌کند. ویکی برای جید همه چیز بود و همیشه حرف، حرف او بود و او تا آن هنگام بیشتر زیر سلطه ویکی بود و قدرت تصمیم‌گیری نداشت.

سرانجام جید به کمک مشاور و شرکت در گروه دو و نمایش و نزدیک شدن به دو تن از همکلاسی‌هایش و مقابله با حضور ویکی و فاصله گرفتن از او کم‌کم به آرامش می‌رسد. او دیگر می‌تواند خود تصمیم بگیرد و مستقل عمل کند بدون آنکه ویکی را از یاد ببرد و این همان چیزی است که ویکی هم برای جید می‌خواهد.