کتاب صوتی دور دنیا در هشتاد روز نوشته‌ی ژول ورن

دور دنیا در هشتاد روز اثر مشهور ژول ورن، رمانی ماجراجویی و هیجان‌انگیز است که شخصیت‌های آن با امکانات قرن نوزدهمی، تصمیم می‌گیرند سفر به دور دنیا را از لندن شروع کنند و پس از هشتاد روز به شهر خود بازگردند. اپلیکیشن قصه های کودکانه آی قصه این رمان نوجوان بسیار جذاب و محبوب را به‌صورت یک کتاب صوتی برای نوجوان درآورده است. در ادامه درباره‌ی کتاب صوتی دور دنیا در هشتاد روز بیشتر بخوانید.

کتاب صوتی دور دنیا در هشتاد روز رمان برای نوجوانان

کتاب دور دنیا در هشتاد روز درباره چیست؟

همه چیز از یک شرط‌بندی شروع می‌شود. جناب فاگ یک روز از خواب بیدار می‌شود و تصمیم می‌گیرد تا برود و دور دنیا را در هشتاد روز بزند و با تمسخر و تعجب و «پوف» و «بچه بیا پائین» روبه‌رو می‌شود. چون اگر موفق شود که هیچ اما اگر نشود، که همه فکر می‌کنند نمی‌شود، کل ثروتش بر باد خواهد رفت. دور دنیا در هشتاد روز از هیجان‌انگیزترین کتاب‌های ژول ورن است. پر از ماجرا و البته طنز قضیه هم سر جایش است. راستی لباس‌های پلوخوری‌تان دم دستتان باشد چون آخر کتاب صوتی دور دنیا در هشتاد روز یک خبرهایی است. همراه در گوشی و همراه مهدی مجنونی بیایید تا دور دنیا را در کمتر از چند ساعت چرخ بزنیم و از اصول یک شرط‌بندی خوب سر در بیاوریم.

مشخصات رمان نوجوان دور دنیا در هشتاد روز

تصویر جلد کتاب دور دنیا در هشتاد روز

نام کتاب: دور دنیا در هشتاد روز

نویسنده: ژول ورن

ناشر: افق

مترجم: محسن فرزاد

سال انتشار: ۱۳۷۹

مشخصات کتاب صوتی دور دنیا در هشتاد روز

کتاب صوتی برای نوجوان دور دنیا در هشتاد روز

کتاب‌خوان: مهدی مجنونی

سرپرست و مجری طرح: مهسا نوروزی، سارا غیاثی

آرم استیشن: بامداد افشار

عنوان آرم: وحید رونقی

میکس و مسترینگ و طراحی صدا: اسماعیل باستانی

ویرایش صوتی: علی پیدایش

ناظر ضبط: میلاد حجتی

آتلیه گرافیک؛ مجتبا حیدرپناه، سارا حنیف

ضبط‌شده در استودیو دریا

با تشکر از امین نوبهار، بیتا احمدزاده

درباره‌ی کتاب صوتی دور دنیا در هشتاد روز بدانیم

به نقل از ویکیپدیا: دور دنیا در هشتاد روز (به فرانسوی: Le tour du monde en quatre-vingt jours) نام رمانی است نوشته ژول ورن، نویسنده نامدار فرانسوی که داستانی ماجراجویانه دارد. کتاب صوتی دور دنیا در هشتاد روز، رمان پرحادثه ژول ورن، نخستین بار در سال ۱۸۷۳ به چاپ رسید. این رمان نوجوان در شمار بهترین آثار نویسنده است. در این رمان، عنصر خنده (مثلاً سماجت مأمور پلیس در تعقیب شخصیت اصلی داستان و کارهای جالب پاسپارتو، خدمتکار وی) با عنصر حادثه‌پردازی به هم می‌آمیزد. کشش داستان در خونسردیِ انگلیسی‌مآب قهرمان آن و فعالیت بی‌اندازه او برای مبارزه با طول راه و از دست دادن وقت است.

انتشار این کتاب به صورت سریالی و پاورقی، باعث شد تا عده‌ای گمان کنند که این سفر، واقعاً در حال انجام است و بر روی موفقیت و عدم موفقیت آن شرط‌بندی هم صورت پذیرفت. ژول ورن در نگارش کتاب دور دنیا در هشتاد روز به ۳ پیشرفت تکنولوژی عصر خودش توجه داشت که عبارت بودند از تکمیل اولین راه‌آهن بین‌قاره‌ای، اتصال راه‌آهن سراسری هند و احداث کانال سوئز.

دانلود کتاب صوتی دور دنیا در هشتاد روز در آی قصه

کتاب صوتی دور دنیا در هشتاد روز با صدای مهدی مجنونی برای نوجوانان فارسی‌زبان تولید شده است.

کتاب‌های درِ گوشی آی‌قصه رو گوش کن و پرواز کن!

کتاب صوتی نوجوان (رمان نوجوان، داستان نوجوان، داستان کوتاه نوجوان و شعر نوجوان) بخش جدید محصولات شرکت دانش بنیان دنیای کودکان آی قصه و موسسه فرهنگی هنری آی قصه است. اسم این مجموعه کتاب‌های درگوشی است. بعد از تجربه‌های خوبی که آی قصه در تولید محتوا و قصه صوتی برای بچه‌ها داشته و تجربه و کارنامه رادیوگوشه در تولید کتاب‌های شنیدنی با استاندارد صوتی بالا، این دو استارتاپ با همکاری هم مجموعه «کتاب‌های درِ گوشی» را که مجموعه‌ای از بهترین کتابهای رمان نوجوانان است، به صورت صوتی منتشر می‌کنند.

کودکان و نوجوانان می‌توانند بهترین کتاب‌های ادبیات جهان و ایران را به صورت کتاب صوتی آنلاین در اپلیکیشن آی قصه و دیگر کتابخوان‌های فارسی یا در مجموعه کتاب‌های درگوشی بشنوند. کتابهای صوتی آی قصه (کتاب‌های در گوشی) با کارگردانی صوتی و فضاسازی صوتی اختصاصی و با صداپیشگی گویندگان حرفه‌ای ایران تولید می‌شوند. آیقصه پیش از این به صورت تخصصی قصه های کودکانه تولید می‌کرد و تولیدات خود را در اپلیکیشن قصه‌گوی آی قصه منتشر می‌کرد. اما به تازگی گروه سنی نوجوان نیز به عنوان مخاطب آی قصه شناخته می‌شود و کتاب صوتی برای نوجوان به محصولات این مجموعه اضافه شده است. کتاب صوتی را می‌توانید هرجایی بشنوید و با آن به دنیای خیال‌انگیز قصه های مطرح جهان سفر کنید.
شعار کتاب‌های درگوشی (کتاب صوتی نوجوان آی قصه) این است: کتاب‌های در گوشی گوش کن! و پرواز کن!

با کلیک روی تصاویر زیر به اپلیکیشن یا وب‌اپلیکیشن آی قصه بروید و کتاب صوتی دور دنیا در هشتاد روز را دانلود کنید و بشنوید.

دانلود کتاب صوتی دور دنیا در هشتاد روز رمان برای نوجوانان
کتاب صوتی دور دنیا در هشتاد روز از ژول ورن رمان برای نوجوانان

ماجرای کتاب دور دنیا در هشتاد روز چیست؟

به نقل از کتابراه: کتاب صوتی دور دنیا در هشتاد روز (Around the world in eighty days)، رمانی پرحادثه است که در آن عنصر خنده با حادثه‌پردازی به هم می‌آمیزد. کشش داستان در خونسردی انگلیسی‌‌مآب قهرمان آن و فعالیت بی‌اندازه‌ی او برای مبارزه با طول راه و از دست دادن وقت است.

ماجرای این رمان نوجوان درباره‌ی مرد منظم و دقیق انگلیسی به نام فیلئاس فوگ است که با رفقای خود شرط ۲۰۰۰۰ پوند می‌بندد تا دور دنیا را در ۸۰ روز بپیماید و همراه خدمتکار وفادارش به نام ژان، معروف به پاسپارتو، عازم سفر می‌شوند. اما چون مظنون به سرقت از یکی از بانک‌های انگلیس شناخته شده، زیر نظر یک پلیس است که او را طی سیر و سیاحت‌هایش لجوجانه دنبال می‌کند.

فوگ در سرزمین هند فرصت پیدا می‌کند تا زن جوانی به نام آئودا را، که بیوه‌ی مهاراجه‌ی فوت شده‌ای است و طبق سنت هندوان باید زنده در آتش بسوزد، از مرگ نجات دهد. پس از آن حوادث دیگری در چین برای او رخ می‌دهد. در این مدت، مأمور پلیس همچنان در تعقیب اوست و مسافر ما نیز با او و نوکرش راه خود را دنبال می‌کنند. مأمور پلیس نمی‌تواند او را دستگیر کند، زیرا برگ جلب به سبب تغییر مکان مداوم هنوز در اختیارش نیست.

در آمریکا، در قطاری که ساحل شرقی را به غربی پیوند می‌زند، فوگ موفق می‌شود که حمله‌ی عده‌ای از سرخ‌پوستان را از سر بگذراند. در ساحل شرقی، طوفان شدیدی به وجود می‌آید و کشتی‌های عازم اروپا را در بندر متوقف می‌کند، ولی فوگ دچار تردید نمی‌شود و با پول خود یک کشتی اجاره می‌کند و راه دریا را پیش می‌گیرد.

حادثه رخ می‌دهد…

در راه، سوخت کشتی تمام می‌شود و فوگ ناچار دکل را به جای سوخت استفاده می‌کند. در پایان سفر، مأمور پلیس که سرانجام برگ جلب را به دست می‌آورد او را دستگیر می‌کند. فوگ پس از اثبات بی‌گناهی آزاد می‌شود. سپس با یقین به اینکه پنج دقیقه دیرتر از وقت مقرر به وعده‌گاه می‌رسد، خود را بازنده می‌داند و ناامید می‌شود. در نهایت با واقعیتی عجیب روبرو می‌شود و به حقیقتی پی می‌برد که زندگی او را کامل تغییر می‌دهد.

ژول ورن (Jules Verne)، در داستان‌هایش مخاطب را به ناشناخته‌ترین مکان‌ها می‌برد و با یافته‌هایی عجیب آشنا می‌کند. گفته مى‌شود که کتاب‌های او رؤیاهایى هستند که به حقیقت می‌پیوندند؛ زیرا در آن‌ها شگفتى‌هاى اختراعات مدرن را سال‌ها پیش از اختراع‌شان شرح داده است. کتاب صوتی دور دنیا در هشتاد روز در شمار بهترین آثار او محسوب می‌شود.