کتاب صوتی خیالباف نوشته‌ی پم مونوز رایان

کتاب خیالباف داستانی تخیلی اثر پم مونوز رایان و براساس اتفاق‌های روزگار کودکی و نوجوانی پابلو نروداست. پابلو نرودا یکی از تاثیرگذارترین شاعران قرن بیستم است که در سال ۱۹۷۱ جایزه‌ی نوبل ادبیات را دریافت کرد. نرودا برای مردم معمولی و از چیزهای معمولی می‌نوشت. او معتقد بود همه‌ی داستان‌ها، از قبل وجود داشته‌اند و الهام را می‌توان در ساده‌ترین چیزها و جزئی‌ترین ریزه‌کاری‌ها یافت. اپلیکیشن قصه های کودکانه آی قصه این رمان نوجوان را به‌صورت یک کتاب صوتی برای نوجوان درآورده است. در ادامه درباره‌ی کتاب صوتی خیالباف بیشتر بخوانید.‌

دانلود کتاب صوتی خیالباف نوشته پم مونوز رایان

کتاب صوتی خیالباف درباره چیست؟

کتاب صوتی خیالباف قصه‌ی نفتالی است. نفتالی عاشق قصه‌گویی و گم‌شدن در هزارتوی تخیل است و عوضش از ریاضی متنفر. پدرش چه؟ مثل خیلی از بزرگترها است که موقع سخنرانی می‌شوند مدافع علایق کودکان و در خفا آن کار دیگر می‌کنند. پدر فقط یک چیز از نفتالی می‌خواهد آن هم اینکه دکتری چیزی بشود. اما نفتالی خفن‌تر از این حرف‌هاست، او می‌تواند رویا را در همه جا پیدا کند و از همه چیز الهام بگیرد، از یک دستکش گم‌شده گرفته تا لکه‌های روغن شناور در یک چاله آب (دست راستش روی سرمان). او فقط می‌خواهد خیال جمع کند و یک گوشه بنشید و به هم ببافدشان. اگر از آنهایی هستید که بهتان می‌گویند «سر به هوا»، اگر عاشق شعرید و اگر می‌خواهید قلم‌تان پر الهام باشد پس کتاب صوتی خیالباف را بشنوید. همین الان، با ما! خیالباف کتابی است برای همه شاعران و نویسندگان امروز و فردا.

مشخصات رمان نوجوان خیالباف

تصویر جلد کتاب خیالباف

نام کتاب: خیالباف

نویسنده: پم مونوز رایان

ناشر: ماهک

مترجم: ریحانه عبدی

سال انتشار: ۱۳۹۳

برنده‌ی جایزه تصویرگری هانس کریستین اندرسن ۲۰۱۲، جایزه نویسندگی پورابلپره ۲۰۱۱

مشخصات کتاب صوتی خیالباف

دانلود کتاب صوتی برای نوجوان خیالباف

کتاب‌خوان: یاشار ابراهیمی

سرپرست و مجری طرح: مهسا نوروزی، سارا غیاثی

آرم استیشن: بامداد افشار

عنوان آرم: وحید رونقی

میکس و مسترینگ و طراحی صدا: اسماعیل باستانی

ویرایش صوتی: علی پیدایش

ناظر ضبط: میلاد حجتی

آتلیه گرافیک؛ مجتبا حیدرپناه، سارا حنیف

ضبط‌شده در استودیو دریا

با تشکر از امین نوبهار، بیتا احمدزاده

درباره‌ی کتاب خیالباف بدانیم

به نقل از کتابک: شاید اگر توضیح پشت جلد کتاب خیالباف را نخوانید، هرگز ندانید کتاب داستان زندگی کودکی است که یکی از بهترین شاعرهای این سال‌ها بوده است. کودکی که برای یادگیری علم و ریاضی تمرکز ندارد، اما برای قصه گفتن توانایی بسیاری دارد. اوست و پدری که با کار و تلاش مسائل را فقط به‌ صورت دستوری می‌خواهد حل کند. پسری که با بدن نحیف سعی می‌کند از پس معجزه‌ی اعداد بربیاید و در این میان، کلماتی که او هر کدام را در مشتش قایم می‌کند نجاتش می‌دهند. او مادربزرگ و برادری مهربان دارد. در کودکی از سرما استخوان‌درد می‌گیرد و همین داستان‌ها او را نجات می‌دهند.

کتاب صوتی خیالباف با نثری لطیف می‌تواند فضایی شاعرانه و البته ناشناخته را برای مخاطب روایت کند و یک کتاب صوتی عالی برای نوجوان است. کودک قهرمان داستان خیلی سریع موفق نمی‌شود از حصارهایی که در اطرافش قرار دارد پرواز کند و اوج بگیرد. او لحظه‌های سختی همچون تحقیرشدن در میان جمع را بارها و بارها تجربه می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های این کتاب تصویرگری همراه با جمله‌های کوتاهی از شعرهای پابلو نرودای بزرگ است. شعرهایی که بسته به حال و هوای داستان انتخاب شده و به‌نوعی می‌توان گفت این داستان زندگی بر اساس همان شعر شکل گرفته و تنظیم‌شده است. تصویرهایی هم برای آن طراحی شده است؛ اما اینکه در یک سلیقه، بر اساس علاقه‌ی نرودا به استفاده از رنگ سبز، کل متن کتاب با همین رنگ چاپ شده است از نکات برتر در کتاب سازی این اثر حساب می‌شود.

دانلود کتاب صوتی خیالباف در آی قصه

کتاب صوتی خیالباف با صدای یاشار ابراهیمی برای نوجوانان فارسی‌زبان تولید شده است.

دانلود کتاب صوتی خیالباف نوشته‌ی پم مونوز رایان
کتاب‌های درِ گوشی آی‌قصه رو گوش کن و پرواز کن!

کتاب صوتی نوجوان (رمان نوجوان، داستان نوجوان، داستان کوتاه نوجوان و شعر نوجوان) بخش جدید محصولات شرکت دانش بنیان دنیای کودکان آی قصه و موسسه فرهنگی هنری آی قصه است. اسم این مجموعه کتاب‌های درگوشی است. بعد از تجربه‌های خوبی که آی قصه در تولید محتوا و قصه صوتی برای بچه‌ها داشته و تجربه و کارنامه رادیوگوشه در تولید کتاب‌های شنیدنی با استاندارد صوتی بالا، این دو استارتاپ با همکاری هم مجموعه «کتاب‌های درِ گوشی» را که مجموعه‌ای از بهترین کتابهای رمان نوجوانان است، به صورت صوتی منتشر می‌کنند.

کودکان و نوجوانان می‌توانند بهترین کتاب‌های ادبیات جهان و ایران را به صورت کتاب صوتی آنلاین در اپلیکیشن آی قصه و دیگر کتابخوان‌های فارسی یا در مجموعه کتاب‌های درگوشی بشنوند. کتابهای صوتی آی قصه (کتاب‌های در گوشی) با کارگردانی صوتی و فضاسازی صوتی اختصاصی و با صداپیشگی گویندگان حرفه‌ای ایران تولید می‌شوند. آیقصه پیش از این به صورت تخصصی قصه های کودکانه تولید می‌کرد و تولیدات خود را در اپلیکیشن قصه‌گوی آی قصه منتشر می‌کرد. اما به تازگی گروه سنی نوجوان نیز به عنوان مخاطب آی قصه شناخته می‌شود و کتاب های صوتی به محصولات این مجموعه اضافه شده است. کتاب صوتی را می‌توانید هرجایی بشنوید و با آن به دنیای خیال‌انگیز قصه های مطرح جهان سفر کنید.
شعار کتاب‌های درگوشی (کتاب صوتی نوجوان آی قصه) این است: کتاب‌های در گوشی گوش کن! و پرواز کن!

با کلیک روی تصاویر زیر به اپلیکیشن یا وب‌اپلیکیشن آی قصه بروید و کتاب صوتی خیالباف برای نوجوان را دانلود کنید و بشنوید.

دانلود کتاب صوتی برای نوجوان
رمان نوجوان خیالباف و دانلود کتاب صوتی

افتخارات کتاب خیالباف

کتاب خیالباف داستانی تخیلی براساس اتفاق‌های روزگار کودکی و نوجوانی پابلو نروداست. پابلو نرودا یکی از تاثیرگذارترین شاعران قرن بیستم است که در سال ۱۹۷۱ جایزه ی نوبل ادبیات را دریافت کرد. نرودا برای مردم معمولی و از چیزهای معمولی می‌نوشت. او معتقد بود همه‌ی داستان‌ها، از قبل وجود داشته‌اند و الهام را می‌توان در ساده‌ترین چیزها و جزئی‌ترین ریزه‌کاری‌ها یافت. 

نویسنده‌ی کتاب صوتی خیالباف پم مونوز رایان، در سال ۲۰۱۱ به خاطر نگارش این رمان نوجوان موفق به دریافت جایزه پورابلپره شد. این جایزه همه ساله به نویسنده یا تصویرگری اهدا می‌شود که اثرش توانسته باشد در حوزه‌ی ادبیات کودک و نوجوان به بهترین شکل فرهنگ لاتین را به نمایش بگذارد.

تصویرگر این کتاب پیتر سیس نیز برنده‌ی جایزه هانس کریستین اندرسن ۲۰۱۲ است. تصویرهای پیتر سیس در درک مفهوم داستان و تخیل‌پردازی خواننده بسیار تاثیرگذار است. هرچند در ترجمه‌ی فارسی نام تصویرگر نیامده است.